Ubytování Veľký Meder - Veľký Meder okolí

Veľký Meder cyklotrasy - Trasa č. 2

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

2. TRASA:  Veľký Meder - Číčov - Trávník - Tôň - Zemianska Olča - Lipové - Sokolce - Brestovec - Okoč - Veľký Meder (39 km; 29 metrů převýšení)

Popis cyklotrasy Veľký Meder - Číčov – Trávník – Tôň – Zemianska Olča – Lipové – Sokolce – Brestovec –Okoč - Veľký Meder

Opět zdoláváme jih. Od hotelu Orchidea*** razíme ke křižovatce na Kľúčovec, což je doprava, my volíme směr doleva na Číčov. Do  Číčova jsou to tři kilometry po pohodlné silničce se serpentinami a mezi lesíky. Na kraji Číčova je velký rybník, o kus dál jezera. V centru mají upravený památník s parčíkem. Ptáme se místního klučiny na hospodu. Nerozumí nám. Starší paní se omluví, že také „nevie vela po slovensky“, ale pomůže si rukama. Navigovala nás dobře. Občerstvujeme se v hospůdce, umístěné ve sto let starém statku. Na toalety je to z lokálu několik desítek metrů, přičemž milý pan hospodský zaujatě vypráví o historii tohoto stavení. Bohužel, jeho smršť maďarštiny se slovenštinou moje hlava moc nepobírá. K hospůdce jsme od hlavní cesty jeli u památníku doprava, tak se vracíme zpět na tu hlavní a jedeme přes Trávník, Tôň, Zemianskou Olču do Lipového. Provoz je minimální. Dá se pozorovat příroda, oblíbené vodní kanály s ptactvem. V Lipovém u kostela zabočujeme prudce doleva a po levé ruce máme opět vodní kanál. Potřebujeme do Sokolce. Z mapy jsme nevyčetli, jaký je povrch tohoto zhruba tří kilometrového úseku. Čeká mě tvrdý oříšek: štěrkopísek. Po něm se na kolech jede hodně zle. Vyčerpaná (ve stínu je 35 stupňů) poskládám svoji tělesnou schránku u benzinky v Sokolcích.  Skuhrám, ať se choť vydá sám do Mederu pro auto a vrátí se pro mě vozem. Chvilkovou krizi překonám. Bereme to přes Brestovec a Okoč. To jsou už známé dobré nefrekventované silničky s okočskou super cyklostezkou. Celá trasa je vynikající, jen je třeba vybrat na tento výlet jiný než tropický den.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.