Termální lázně Veľký Meder - Thermal Corvinus Slovensko

Veľký Meder

Město Veľký Meder se nachází v jižním cípu Západního Slovenska. Do podvědomí široké veřejnosti doma i v zahraničí se dostalo díky termálnímu koupališti, které nabízí 8 bazénů s termální léčivou vodou. Kromě autoturistiky město nabízí i bohaté podmínky pro sportovní vyžití.

Poloha a klíma

Veľký Meder leží v Podunajské nížině, v jihovýchodní části Žitného ostrova na jeho vyvýšeném čtvrtohorním jádru. Město je situováno mezi Komárnem a Dunajskou Stredou. Území Veľkého Mederu se považuje za jednu z nejteplejších oblastí Slovenska.

Turistické zajímavosti - Termální koupaliště - Veľký Meder

Zajímavý je zejména místní římskokatolický kostel-neskoroklasicistický zpoloviny 19. století, postavený na středověkých základech. Také je možné obdivovat i neskoroklasicistickú kurii z 2. poloviny 19. století.
 Město v roce1973 zřídilo na bázi horkých vod (teplota 92 stupňů C), které se dostaly napovrch díky vrtem, termální koupaliště. Zdejší termální voda pramení z hloubky 1500 m ze 2 vrtů, má velice příznivé účinky při kloubových onemocněních, bolestech zad, únavě svalů a celkově přispívá k regeneraci organismu.V letní sezóně nabízí služby ve čtyřech bazénech a celoročně v kombinovaném krytém bazénu. Krytý areál nabízí saunu,dětský bazén, vířivý bazén, kavárna a prostorné šatny. Celý areál koupaliště je situován v lesoparku, který nabízí výborné možnosti na procházky. Kapacita koupaliště je 5500 osob denně.

Veľký Meder - okolí

Veľký Meder má velmi atraktivní okolí. V okolí je možné navštívit vodní dílo Gabčíkovo nebo město Dunajská Streda, ve kterém se nachází Žitnoostrovské muzeum. To sídlí v barokním Žlutém kostele, který dal v 1. polovině 18. st.postavit biskup Mikuláš Kondo. Zajímavé je i Komárno s náměstím Evropy a především se starou pevností. Zajímavý je i výlet do Ostřihomu. Město obklopuje i překrásná příroda, je možné navštívit Číčovské mrtvé rameno a chráněnou oblast Dropie.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.