Ubytování Veľký Meder - Veľký Meder okolí

Veľký Meder cyklotrasy - Trasa č. 3

Chtěli bychom Vám představit některé cyklostezky v okolí Velkého Mederu, které absolvovali naši hosté - manželé Šimovi.

3. TRASA:  Veľký Meder - Číčov - cyklomagistrála pohrázi Dunaje - Kľúčovec - Veľký Meder (29 km; 28 metrů převýšení)

Popis cyklotrasy Veľký Meder – Číčov – cyklomagistrála po hrázi Dunaje - Kľúčovec - Veľký Meder

Vyzkoušeli jsme Dunajskou cyklomagistrálu z Číčova do Kľúčovce. Od hotelu Orchidea*** jsme jeli směr na jih do Číčova po klidné silnici zhruba deset kilometrů. V Číčově jsme se trošku zamotali. Chybí značení. Je třeba z hlavní silnice u nákupního střediska zabočit doprava a pak se držet pořád vpravo. Najeli jsme na příjemnou betonovou širokou cestu k Dunaji. Potkali jsme „kovboje“ na koních. Měli nefalšované kovbojské klobouky, oděv i lasa. U nájezdu na cyklomagistrálu jsme našli první velký rozcestník, dokonce i s fotografiemi. Úsek do Kľúčovce má asfaltový povrch (vede až na hráz vodního díla Gabčíkovo, což je od Číčova 22 kilometrů). Na druhou stranu směrem na Komárno je už tato Dunajská cyklomagistrála buď prašná nebo štěrkopísková. Kousek za Číčovem je Číčovské mrtvé rameno. Zakotvili jsme u dřevěného odpočívadla s lavičkami i odpadkovým košem. Nechyběla zde tabule s popisem lokality. Mrtvé rameno to je stojatá voda slekníny, rákosím, obklopená vzrostlými stromy. Od bližšího prozkoumání romantického kousku krajiny nás však odradili komáři. Pokud jsme šlapali nakolech, tak komáři nezlobili. Jakmile jsme zastavili, lačně se na nás vrhli. Projeli jsme kolem pěkné samoty s obřím komínem. Vypadalo to tu jako z jiného světa. Slepice, husy a kdoví jaká ještě drůbež si tu volně pobíhaly. Z hráze Dunaje jsme sjeli do Kľúčovce opět po betonové cestě. Malé občerstvení ve zdejší krčmě a zpět do Mederu. Tento okruh má svůj půvab. Patří mezi ty kratší,nenáročné.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.