Termální lázně Veľký Meder - Thermal Corvinus Slovensko

Klátovské rameno

Jestli upřednostňujete přírodní turistiku před tou městskou, čekají na vás hned dvě jedinečné národní přírodní rezervace. První z nich je Klátovské rameno s délkou až 25 km, které se vlévá do Malého Dunaje a má rozlohu víc jak 300 hektarů. Zajímavostí této rezervace jsou především ojedinělé druhy dřevin a rostlin, bohaté ptactvo, sladkovodní houby či oblíbené lekníny. V této lokalitě se nachází i známý Klátovský mlýn, který přináší stálou výstavu dunajskostredského Žitnoostrovského muzea na téma mlýny.

Vodní mlýn na Klátovském rameni se nachází nedaleko obce Dunajský Klátov a je kulturní technickou památkou. Má řadu specifických vlastností. Na rozdíl od dalších vodních mlýnů v okolí neleží na hlavním toku Malého Dunaje. Mlýnské kolo a hnací část jsou umístěny v dřevěné přístavbě, vlastní budova mlýnice je zděná. Mlýn postavil v roce 1920 Ján Cséfalvay a v provozu byl do roku 1942. Během II. světové války byl poškozen. Pak se používal už jen do roku 1950, kdy se stal jeho posledním majitelem Michal Cséfalvay. V roce 1987 byl zrekonstruován a jeho současným provozovatelem je muzeum. Při plavbě po Klátovské rameni je nevyhnutelné při tomto mlýně přenášet lodě, protože jez u mlýna není splavný.

Pro informace o ubytování klikněte ZDE.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.