Termální lázně Veľký Meder - Thermal Corvinus Slovensko

Veľký Meder počasí

Na území s takovým malým šířkovým rozpětím jako má Slovensko a Česko, je klima poměrně vyrovnaná a rozdíly teploty jsou v závislosti na zeměpisné šířce malé. Rozdíly průměrných ročních teplot území v přibližně stejné nadmořské výšce mezi západem a východem obou států jsou také malé, ačkoliv v jednotlivých měsících pro vzrůstající vliv kontinentu od západu na východ jsou podstatnější. Rozložení teploty nejvíce ovlivňuje výšková poloha. V Juhoslovenské kotlině vystupuje průměrná červencová teplota v nižších polohách nad 20 ° C.

Na Žitném ostrově je málokdy bezvětří. Většinu roku vane západní až severozápadní vítr. Nejsilnější větry jsou v březnu a nejslabší v prosinci. Mrazy začínají v polovině října, ale opravdová zima trvá jen asi 40 dní. Časté jsou zimy bez sněhu a sněhová pokřývka vzácně přetrvává po celou dobu. Počet letních dnů je kolem 100. Nejteplejší měsíc je červenec s průměrnou teplotou 20 ° C. Slunce svítí 2 000 - 2 500 hodin ročně, přičemž tato hodnota je největší v srpnu a nejmenší v prosinci. Počet dní se srážkami je největší v zimě, ale nejvíce srážek spadne v létě, o něco méně na jaře. Průměrná roční teplota je 9,3 ° C. Nejvyšší teplota, dosahující 40 ° C bylo dosaženo v pátek 20. července 2007, nejnižší teplota -33,1 ° C byla naměřena 11. února 1929.

Počasí ve Velkém Mederu má velice stabilní charakter. Jsou zde mírné zimy, příjemné přechodná období a horká léta. Veľký Meder má nejvíce slunečních dnů v roce.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Veľkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.